★★★★★ 4.3 58 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by totherepublicapp.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relay Control ModuleParametersWorking power: DC12V / 20A / 240W (peak) DC24V / 20A / 480W (peak) AC110V ~ 220V / 10A / 2200W (peak) Function set: a combination of 54 functions Output type: direct output Product size: 67 × 45 × 34mm Opening size: 63 × 42mm Timing range0000 ~ 9999 seconds 00: 00 ~ 99: 59 [Example-01: 17 means 1 hour and 17 minutes; 10:02 means 10 hours and 2 minutes]About timing settingsTiming 1 / Timing 2, you can set different time units at the same time [Example: Timing 1 timing according to "hour", timing 2 timing using "minutes; three units of seconds / minutes / hours can be randomly combined]==========Theory : Time RelayProtect Feature : Sealedis_customized : noUsage : General PurposeContact Load : High PowerVoltage : DC12V DC24V AC110-220V
  • Relay Control Module
Department Unisex Adult
Manufacturer EDRIWYIM
Item model number EDRIWYIM
Package Dimensions 1.18 x 0.79 x 0.39 inches; 1.76 ounces
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
58 ratings | 24 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (46)
4 stars
6% (3)
3 stars
3% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)